Virslīga

“FS Masters/Ulbroka” vīriešu florbola komanda aizvadījusi 13 sezonas Latvijas čempionāta Virslīgā. Augstākais sasniegums – 1.vieta (2017 un 2018).


Komandas sastāvu var apskatīt šeit

2021/2022.gada sezonā Ulbrokā notika ļoti lielas pārmaiņas. Galvenā trenera maiņa – pie stūres sēdās Remārs Vikānis. Vairāki pieredzējušie spēlētāji beidza savas karjeras (Šķēls, Blinds, Zaicevs), vairāki rezultatīvie līderi devās spēlēt uz ārzemēm (Kovaļevskis, Anis). Komandā notika pārbūve un paaudžu maiņa. Visu sezonu komanda atradās turnīra tabulas vidusdaļā, izdevās iekļūt Play-off ar septīto pozīciju, taču tālāk par 1/4fināli aizkļūt neizdevās – 2:4 pret “Rubeni”.

2020/2021.gada sezonā komanda saucās Apelsīns/Oxdog Ubroka. Pandēmijas uzplaiksnījumu dēļ sezona bija saraustīta, un daļa no spēlētājiem šī iemesla dēļ pārtrauca spēlētāja karjeru vispār. Tika iesaistīti daudzi farmkluba jaunieši. Regulāro turnīru Ulbroka pabeidza kā otrā labākā, taču Play-off, kura formāts tika izmainīts uz “best of 3”, bija ļoti neveiksmīgs un jau 1/4fināla sērijā ar 0:2 tika zaudēts “Lielvārdei”.

2019/2020.gada sezonā komanda regulārajā turnīrā visu laiku atradās līderu pulkā, taču to noslēgt kā uzvarētājiem neizdevās – 2.vieta. Play-off tika iesākts ļoti jaudīgi un pārliecinoši,ar 4:0 sērijā sagraujot “Kuršus” no Liepājas. Šis ir komandas visu laiku labākais play-off sērijas rezultāts. Komanda iekļuva 1/2 finālā, taču tad … čempionāts tika pārtraukts Covid-19 pandēmijas dēļ.

2018/2019.gada sezonā komanda turpināja savu dominanci Latvijas florbola sabiedrībā un ar stabilu sniegumu visas sezonas garumā izcīnīja uzvaru regulārajā turnīrā. Play Off 1/4 finālā septiņās spēlēs ar 4:3 tika pieveikta FBK Valmiera, bet pusfināla sērijā ar 4:2 Talsi – trešo gadu pēc kārtas dalība Superfinālā, kur pretiniekos Lielvārde/Fat Pipe. Neizdevies 3.periods liek zaudēt spēli (4:6) un atdot čempionu titulu.

2017/2018.gada sezonā komandai piedalījās ne tikai Latvijas čempionātā, bet arī EuroFloorballCup, kas notika 2017.gada oktobrī Valmierā. Diemžēl šajā turnīrā piedzīvots zaudējums 1/2 finālā. Latvijas čempionātā regulārā sezona tika pabeigta otrajā vietā. Play Off 1/4 fināla sērijā ar 4:1 uzvarēti Talsi, bet 1/2 fināla sērijā ar 4:2 Rubene. Otro gadu pēc kārtas komanda iekļuva Superfinālā, kur šoreiz tikās ar FBK Valmiera. Spēle tika uzvarēta pagarinājumā ar 6:5 un izcīnīts otrais Latvijas čempionu tituls!

2016/2017.gada sezonā komanda pierādīja favorītu statusu un sasniedza izvirzītos mērķus – uzvarēja regulārajā turnīrā, kā arī visā čempionātā kopumā. Play Off tika uzvarēti Rockets un Valmiera, bet Superfinālā ar 7:4 apspēlēta Lielvārde. Komanda pirmoreiz tās pastāvēšanas vēsturē izcīnīja medaļas un Latvijas čempionu titulu!

2015/2016.gada sezonā komanda bija jau izveidota par vienu no spēcīgākajām Latvijā, regulārajā sezonā izcīnot 2.vietu. Otro reizi komandas vēsturē sasniegs pusfināls, taču spēlē par bronzu atkārtojās vēsture un atkal pārāki Lekrings.

2014/2015.gada sezonā komandu sāka vadīt cits treneris – Andris Pīlups, kurš amatā nomainīja Aināru Juškēviču. Komandai izdevās apturēt lejupslīdi un pēc 2 gadu pārtraukuma atkal iekļūt Play Off. 1/4 finālā tika atzīts komandas Lekrings pārākums.

2013/2014.gada sezonā komandā notika lielas pārmaiņas spēlētāju sastāvā – komandu atstāja vairāki iepriekšējo gadu līderi, bet papildināja spēlētāji no “FS Masters” jauniešu sistēmas. Diemžēl jau otro gadu pēc kārtas Play Off iekļūt neizdevās, pēc regulārā turnīra paliekot 9.vietā 14 komandu konkurencē.

2012/2013.gada sezonā 12 komandu konkurencē regulārajā turnīrā ierindojās 10.vietā un izslēgšanas spēlēs neiekļuva.

2011/2012.gada sezonā Florbola Skolas “Masters” galvenā komanda pēc regulārās sezonas ieņēma astoto vietu. 1/8 finālā piecās spraigās spēlēs tika pārspēta “Latgranula/Līgatne” komanda, savukārt 1/4 finālā četrās spēlēs pieveikti regulārās sezonas līderi – “RTU/Inspecta”. Pusfināla sērijā nācās atzīt “Ķekava” pārākumu un diemžēl arī spēlē par trešo vietu piedzīvots zaudējums pret Cēsu “Lekrings”.

2010/2011.gada sezonā komanda “Ulbroka” Latvijas Čempionāta Virslīgā izrādīja vērā ņemamu pretestību jebkuram pretiniekam un regulārās sezonas noslēgumā ieņēma augsto 5.vietu. Izslēgšanas spēlēs pirmajā kārtā četrās spēlēs tika pārspēta Liepājas komanda “Kurši”. Diemžēl 1/4 finālā nācās atzīt “Ķekava” pārākumu.

2009/2010.gada sezona “Ulbroka” komandai bija pirmā sezona Virslīgā un komanda godam izturēja grūto pārbaudīju un kvalificējās izslēgšanas spēlēm, kur diemžēl nācās atzīt daudz pieredzējušākās Igaunijas komandas “Jogeva SK Tahe” pārākumu. Sezona bija ļoti noderīga jaunajiem florbolistiem pieredzes iegūšanai.

2008/2009.gada sezonā komanda “Ulbroka” piedalījās 1.līgā (pēc spēka otrajā). Nolikums paredzēja, ka komandai ir jāiekļūst starp divām labākajām, lai tiktu uz Virslīgu. Neskatoties uz to, ka komanda ir gados jauna, mērķis iekļūt Virslīgā tika izpildīts.

2007/2008.gada sezona ir pirmā sezona “Ulbroka” komandai Latvijas Čempionātā. Noteikumi paredz, ka katrai jaunai komandai ir jāsāk ar 2.līgu – pēc spēka trešo spēcīgāko līgu Latvijā. Uzreiz jau pirmajā sezonā komanda veiksmīgi sasniedz uzstādīto mērķi un iekļūst 1.līgā.