Kristers Eglītis: Izglītība ir ļoti svarīga, nākotnē laba izglītība atmaksājas!

22.08.2017

Piedāvājam interviju ar Florbola skolas “Masters” spēlētāju Kristeru Eglīti, kurš iepriekšējā sezonā “Triobet/Ulbroka” sastāvā aizvadīja izcilu sezonu, kļūstot gan par komandas rezultatīvāko spēlētāju, gan par “Elvi florbola līgas” labāko uzbrucēju, palīdzot komandai izcīnīt čempionu titulu un pirmās godalgas virslīgā. Kristers divas sezonas atpakaļ palīdzēja “Latvijas Universitāte/ FS Masters” komandai izcīnīt zelta medaļas Latvijas čempionātā 1.līgā, arī kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju.

19 gadu vecumā esi bijis čempions Latvijas florbola augstākajās līgās – gan 1.līgā, gan Virslīgā. Abos notikumos esi bijis komandas rezultatīvākais spēlētājs. Pastāsti, kā Tev tas ir izdevies? Kāda ir panākumu atslēga?

Es jau kopš bērnības esmu sapņojis kļūt par čempionu. Esmu uzvarētājs, es ienīstu zaudēt. Mērķtiecība, ticība saviem spēkiem un neatlaidība, tās ir lietas, kas mani ir virzījušas uz priekšu. Manuprāt, galvenais ir ticēt sev un būt pārliecinātam par sevi, jo nekas nav neiespējams. Protams, bez savas ģimenes atbalsta un treneriem, es nebūtu sasniedzis visus šos panākumus. Mani ģimenē jau kopš mazotnes audzināja kā uzvarētāju, tas man ir ļoti daudz palīdzējis, esmu viņiem par to ļoti pateicīgs. Man vienmēr ir bijuši lieliski treneri, kuri man ir uzticējušies. Tas viss kopā arī ir mana panākumu atslēga.

Nav noslēpums, ka šogad uzsāksi studijas Latvijas Universitātē. Ko studēsi un kāpēc tāda izvēle? Kāpēc tieši Latvijas Universitātē?
Studēšu vadības zinātni. Ar ģimeni izlēmām, ka šis būs pareizākais virziens, ko studēt. Izvēlēties Latvijas Universitāti nebija grūti, jo mūsu klubam ir sadarbība tieši ar šo universitāti, un tā ir Latvijas vadošā universitāte, tāpēc izvēli izdarīju tieši par labu Latvijas Universitātei. Es ar nepacietību gaidu, kad varēšu iepazīt Latvijas Universitāti.

Kādu lomu Tavā dzīvē spēlē izglītība? Kā Tu uzskati, cik grūti apvienot sportu augstākajā līmenī ar studijām?
Izglītība ir ļoti svarīga, nākotnē laba izglītība atmaksājas. Tas nebūs viegli, bet ticu, ka to varēšu apvienot. Pats svarīgākais ir vēlēšanās apvienot sportu augstākajā līmenī ar studijām. Ja ir vēlēšanās, tad visu var izdarīt. Esmu apņēmības pilns uzsākt savu studiju pirmo gadu.

Pastāsti par, tavuprāt, galvenajām atšķirībām spēlējot 1.līgā un virslīgā.
Lielākā atšķirība ir domāšanas ātrums, un, protams, virslīgā spēlē daudz meistarīgāki spēlētāji. Virslīgā tiesneši vairāk ļauj spēlēt fiziskāku florbolu, nekā tas ir 1.līgā, kas man daudz labāk patīk. Manuprāt, 1.līga ir lieliska iespēja jaunajiem spēlētājiem attīstīties, lai pēc tam varētu spēlēt virslīgā. Pats to arī esmu izmantojis, lai varētu pēc iespējas labāk pielāgoties virslīgas florbolam. Noteikti ir jūtams, ka florbolam virslīgā seko līdzi daudz vairāk cilvēku, nekā tas ir 1.līgā.

Ar virslīgas komandu šogad gaidāmi divi grūti pārbaudījumi – dalība “Euro Floorball Cup” un cīņa par čempionu titula aizsargāšanu. Kā pats skaties uz gaidāmo sezonu?
Uz nākamo sezonu skatos ļoti pozitīvi, komanda ir piesaistījusi lieliskus papildinājumus gaidāmajā sezonā, un aktīvi jau trenējamies vasarā. Komandā ir pievienojies viens no Latvijas labākajiem uzbrucējiem – Rolands Kovaļevskis, domāju, ka pretinieku komandām būs lielas grūtības tikt galā ar mūsu komandas uzbrukumu. Komandas vadība ir paveikusi lielisku darbu šajā starpsezonā, lai komanda būtu vel spēcīgāka. Aizsargāt titulu ir daudz grūtāk nekā to izcīnīt, bet es zinu, ka mana komanda ir gatava uzvarēt arī divas sezonas pēc kārtas. “Euro Floorball Cup” mūsu komandai būs lieliska iespēja parādīt, uz ko esam spējīgi vēl augstākā līmenī.

Ņemot vērā gaidāmo saspringto sezonu un pirmo studiju gadu, nav bijuši brīži, kad māc uztraukums, ka nāksies izvirzīt prioritātes? Jeb esi no cilvēkiem, kas māk plānot savu laiku, atrodot iespēju visam?
Par to es vēl nedomāju, es uzskatu, ka varēšu pareizi saplānot savu laiku, lai nebūtu jāizvirza prioritātes. Atradīšu laiku gan mācībām, gan florbolam. Pareizi saplānot savu laiku, šajā gadījumā, būs pats svarīgākais.

Pagremdēsimies mazliet atmiņās? Kādas ir lielākās atšķirības izcīnot čempionu titulu 1.līgā un izdarot to pašu virslīgā?
Abi tituli nāca ļoti smagi un arī abas finālspēles man ir ļoti īpašas. 1.līgas finālā man pretiniekos bija mans tētis un krusttēvs, kas man bija ļoti īpaši. Ļoti gribēju viņus uzvarēt, un tas arī izdevās. Virslīgā tas jau bija daudz nopietnāk, spēlēt Arēnā Rīga, pie pilnām tribīnēm, daudz lielāka ažiotāža, tas viss bija lieliski, bet vēl lieliskāk bija pacelt virs galvas čempiona kausu. Uzvarēt Latvijas čempiona kausu, par kuru jau esmu sapņojis kopš sāku spēlēt florbolu, un to izdarīt 19 gados bija īpašas emocijas. Protams, lielāks sasniegums ir uzvarēt virslīgas čempionu titulu, jo tas ir Latvijā labākais un spēcīgākais čempionāts. Šīs divas spēles man ir bijušas svarīgākās manā karjerā, un esmu ļoti priecīgs, ka abas izdevās uzvarēt. Domāju, ka lielākas spēles man vēl tikai priekšā.

Tu esi piedalījies divos U-19 pasaules čempionātos. Pastāsti par iespaidiem, spēlējot izlases kreklā.
Es esmu ļoti pateicīgs, ka esmu varējis piedalīties divos U-19 pasaules čempionātos. Esmu liels savas valsts patriots un man ir liels gods vilkt mugurā Latvijas izlases kreklu, un pārstāvēt savu valsti. Ejot uz laukuma pārstāvēt Latviju, ir jāatceras no kurienes es nāku, un ka pārstāvu savu ģimeni, valsti un pilsētu, tāpēc ir jādara viss iespējamais, lai pretiniekiem parādītu, ka esmu labāks par viņiem . Pasaules čempionātos ir liela motivācijas nospēlēt pēc iespējas labāk, jo apzinos, ka visa Latvijas florbola saime atbalsta un skatās spēles. Abus čempionātus atceros ar labākajām atmiņām, tā ir laba vieta, kurā var salīdzināt savus spēkus ar labākajiem sava vecuma spēlētājiem pasaulē.

Veiksmīgā sezona virslīgā, labākā uzbrucēja gods, iekļaušana sezonas simboliskajā izlasē, un tagad jau esi aicināts uz pirmajām pārbaudēm lielās izlases sastāvā. Kādas bija pirmās emocijas, uzzinot, ka būs iespēja pierādīt sevi ar starp “lielajiem” vīriem? Ko Tev vispār nozīmētu spēlēt izlases sastāvā?
Manas emocijas bija neitrālas, jo zināju, ka iekļūšana izlases kandidātos vēl neko nenozīmē, šobrīd tas tikai norāda uz to, ka jātrenējas vēl smagāk kā jebkad iepriekš, un arī pašam individuāli ir jāstrādā papildus. Spēlēt lielajā izlasē man nozīmētu daudz, jo tas ir augstākais punkts florbolista karjerā, kādu var sasniegt. Ņemot vērā, ka šī man ir tikai otrā pilnā sezona virslīgā, tad visi šie sasniegumi ir fantastiski. Pirms diviem gadiem, noteikti nevarēju iedomāties, ka sasniegšu tik daudz jau tik ātri.

Kādus personīgos mērķus esi izvirzījis šai sezonai un kas būtu jāpaveic kopā ar komandu, lai šo sezonu varētu saukt par veiksmīgu?
Mana prioritāte ir komanda, un tikai pēc tam nāk mani personīgie mērķi. Mans mērķis ir uzvarēt pilnīgi visur, spēlēju florbolu, lai uzvarētu. Mūsu komandā ir uzvarētāju raksturs, visi esam ar vienu mērķi – uzvarēt visus turnīrus. Mēs esam labākā komanda Latvijā un to arī centīsimies pierādīt. Protams, man ir savi personīgie mērķi, bet tos labāk paturēšu pie sevis.

Ko Tu novēlētu komandas atbalstītājiem un komandas biedriem jaunajā sezonā?
Novēlu atbalstīt komandu vēl vairāk, jo atbalsts dzen mūs uz priekšu. Mums būs ļoti svarīgs turnīrs – “Euro Floorball Cup”, kurā atbalsts būs ļoti nepieciešams, lai sasniegtu labāko rezultātu. Komandai novēlu uzvarēt visu, ko ir iespējams uzvarēt, un ticu, ka to varam izdarīt!

Komentārus šim rakstam nav iespējams atstāt.