Intervija ar Rihardu Mallonu

12.01.2017

Piedāvājam interviju ar FS Masters sistēmas florbola spēlētāju Rihardu Mallonu, kurš iepriekšējās divas sezonas spēlēja sistēmas farmklubā Latvijas Universitātē/FS Masters sastāvā 1. līgā un bija viens no komandas līderiem. Pēc individuāli ļoti veiksmīgas pēdējās sezonas, šosezon, Rihards ir spēris soli atpakaļ uz Latvijas florbola augstāko līmeni un pēc ilgāka pārtraukuma ir atgriezies ELVI florbola virslīgā, FS Masters sistēmas galvenās komandas Triobet/Ulbroka sastāvā.

Nu jau trešo sezonu esi FS Masters sistēmas spēlētājs, kopš pārcēlies no Bauskas uz Rīgu studiju dēļ. Pastāsti, ko un kur tu studē un kā tev veicas?

Studēju Latvijas Universitātē Medicīnas fakultātē, Ārstniecības programmas 6. kursā. Šo nepilnu sešu gadu laikā esmu sapratis, ka interese par medicīnu manī ir tikai augusi un ar to arī grasos saistīt savu nākotni.

Kādēļ izvēlējies studēt tieši Latvijas Universitātē?

Vidusskolā guvu pārliecību, ka vēlos studēt medicīnu, bija tikai jāizdara izvēle, kur to darīt. Tā kā vidusskolas laikā nebiju tas uzcītīgākais attiecībā pret mācībām, tad Medicīnas fakultāšu budžeta grupās es netiku, tādēļ manās interesēs bija studēt tur, kur ir konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām (rotācija), jo uzskatīju, ka pareizāk par tavu piederību budžeta grupās ir spriest pēc darbiem un atzīmēm studiju nevis vidusskolas laikā. Kopš otrā studiju kursa esmu ticis budžeta grupā, kur arī veiksmīgi esmu palicis līdz šim. Tāpat biju dzirdējis arī labas atsauksmes par Ārstniecības programmu Latvijas Universitātē un kopumā varu teikt, ka ar savu izvēli esmu apmierināts.

Pirms 3 gadiem pārceļoties uz Rīgu sanāca pāriet līmeni zemāk no Virslīgas uz 1. līgu, kur Latvijas Universitātes/FS Masters sastāvā uzreiz pirmajā gadā izdevās izcīnīt 1. līgas zeltu, savukārt otro sezonu (2015./16.) 1. līgā noslēdzi, kā komandas labākais vārtu guvējs un rezultatīvākais spēlētājs. Pastāsti par šo posmu un florbolu 1. līgā.

Pirmo trīs studiju gadu laikā turpināju pārstāvēt Bauskas komandu Virslīgā, taču darba dienās uz treniņiem es tikt nevarēju, līdz ar to sanāca bez maz vai tikai uz spēlēm braukt, līdz ar to jutu, ka tehniskais izpildījums no manas puses bija ļoti krities. Kopš pirmā kursa pārstāvu Latvijas Universitāti Latvijas florbola Universiādē, kur mani spēlēt uzaicināja treneris Remārs Vikānis. Tā kā man bija grūti izbraukāt treniņus Bauskā, Remārs piedāvāja, ka varu uzspēlēt Latvijas Universitāte/FS Masters komandā 1. līgā. Domāju, ka 1. līgas līmenis man būs piemērotāks pie manas aizņemtības studiju dzīvē. Uzsākot sezonu 1. līgā, nezināju daudz par līmeni tajā, pašam nebija īpašu mērķu, kā arī vēl nebiju iepazinis komandas biedrus. Uz daudzām spēlēm arī nesanāca tikt laika trūkuma dēļ. Tomēr 1. sezonas laikā ātri vien sapratu, ka komanda priekš 1. līgas līmeņa ir labi nokomplektēta un ka varam pacīnīties par augstām vietām, kas arī ļoti veiksmīgi izdevās. Nākamajā sezonā jau bija skaidrs, ka, lai gan vairāki labi spēlētāji vairs nebija mūsu komandā, tāpat varam atkārtot šo mērķi, taču diemžēl nedaudz pietrūka līdz finālam. Otrās sezonas rezultativitāte laikam ir izskaidrojama ar to, ka biju adaptējies 1. līgas līmenim, sanāca tikt gandrīz uz visām spēlēm, kā arī, protams, bija ļoti labi maiņas partneri, kas atšķirībā no pirmās sezonas, bija nemainīgi sezonas laikā.

Pagājušā gadā kādā intervijā minēji, ka kopš esi uzsācis studijas, florbols ir kļuvis vairāk kā hobijs un prioritāte ir mācības. Ko Tev nozīmē izglītība un kā Tev šķiet cik ļoti tā ir apvienojama ar sportu?

Kā jau zināms, tad pagaidām mūsdienās ar florbolu neko nopelnīt nevar, līdz ar to man kā florbola spēlētajam izglītības un kādas specializācijas iegūšana ir īpaši svarīga. Ja iepriekšējos divus gadus sanāca mazāk veltīt laiku florbolam, tad šogad pēdējā kursā ir nedaudz vairāk laika un varu vieglāk savienot to ar sportu. Uzskatu, ka izglītību noteikti var savienot ar sportu, pirmkārt, tas ir jāgrib un, otrkārt, ir jāprot tikai atrast tas vidusceļš, kad mācības un sports viens otram netraucē.

Kā ir šosezon, kad no 1. līgas spēlētāja statusa esi atgriezies Virslīgas spēlētāja statusā? Un kā tev florbolu izdodas apvienot ar mācībām tagad?

Sākotnēji atkal bija jāpierod pie Virslīgas līmeņa. Ļoti labi, ka komandai pirms sezonas bija pārbaudes spēles, kā arī, ka piedalījāmies Latvian Open turnīrā. Šo pirmssezonas spēļu laikā sapratu, kā es vislabāk spēju palīdzēt komandai gaidāmajā sezonā un pie kā man vēl jāpiestrādā treniņos. Lai arī pirms sezonas bažījos par to, kā man izdosies apvienot mācības ar treniņiem, līdz šim esmu to veiksmīgi darījis. Neskatoties uz to, ka nākamais semestris mācību ziņā man būs darbietilpīgāks, domāju, ka tas īpaši netraucēs man spēlēt. Galvenais labi saplānot savu laiku.

Kādas ir galvenās atšķirības ko vari aprakstīt Virslīgas florbolā salīdzinājumā ar 1. līgas florbolu?

Neko jau jaunu nepateikšu – kopējais līgas tehniskais un taktiskais izpildījums, domāšanas ātrums, kā arī Virslīgas līmenī florbols ir daudz fiziskāks.

Kā vari komentēt virslīgas pirmo sezonas pusi kopumā, komandas iespēto līdz šim un kā vispār vērtē konkurenci starp virslīgas komandām šogad?

Ja raugās Virslīgas tabulā, tad īpašu pārsteigumu, man šķiet, ka nav. Konkurence ir liela, visas komandas var spēlēt viena pret otru kā līdzīgs pret līdzīgu, līdz ar to jebkura komanda laukumā ir jārespektē. Neskatoties uz to, ka visu sezonu bijušas sastāva problēmas, domāju, ka līdz šim sezonu esam veiksmīgi aizvadījuši. Tomēr ir lietas pie kurām vēl ir treniņos jāstrādā, kas arī tiek darīts.

Vai varam teikt, ka sezonas pirmo pusi individuāli izdevies iesākt ļoti labi? Ar 20 punktiem 14 spēlēs esi komandas 3. rezultatīvākais spēlētājs, kā vari komentēt savu sniegumu un vai pats gaidīji, ka izdosies atgriezties Virslīgā tik veiksmīgi?

Jā, nu, ja skatās individuālo sniegumu, tad sezona priekš manis ir labi iesākta. Tomēr es neteiktu, ka ļoti labi, jo vēlētos labāku metienu realizāciju, pie kā arī cenšos treniņos strādāt. Atklāti sakot, tad neko daudz par savu individuālo sniegumu nedomāju, īsti arī pirms sezonas nebija konkrētu individuālo mērķu. Man galvenais bija un ir tas, lai es spēju izpildīt trenera dotos norādījumus un maksimāli palīdzētu komandai izcīnīt uzvaru katrā spēlē.

Interesants fakts redzams arī kādā no statistikas ailītēm – 14 spēļu laikā neesi ieguvis nevienu soda minūti un esi komandas vienīgais laukuma spēlētājs kurš šajā ziņā nav grēkojis.

Īsti nekad neesmu izcēlies ar daudz soda minūtēm. Domāju, ka, galvenokārt tas ir dēļ labās fiziskās sagatavotības un pacietības, kā dēļ spēju tikt līdzi pretspēlētājiem, nepārkāpjot noteikumus.

Kādus personīgos mērķus esi izvirzījis šai sezonai un kas būtu jāpaveic kopā ar komandu, lai šo sezonu varētu saukt par veiksmīgu?

Galvenais ar komandu ir realizēt mūsu izvirzītos mērķus, ko izdarīsim vienīgi tad, ja turpināsim treniņos smagi strādāt, un ar visiem spēkiem cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē.

Ko tu novēlētu komandas atbalstītājiem un komandas biedriem 2017. gadā?

Novēlu ikvienam sasniegt un īstenot savus mērķus, būt pozitīvam, kā arī darīt visu pēc labākās sirdsapziņas, tad arī veiksme neuzgriezīs muguru. Protams, faniem novēlu turpināt atbalstīt un būt kopā ar Triobet/Ulbroka komandu, lai palīdzētu mums atlikušajās sezonas spēlēs.

Komentārus šim rakstam nav iespējams atstāt.