Pirmajā aplī paveiktais

10.12.2014

Virslīgas komanda ar divām uzvarām pret „Kurši” un „Jelgavas novads” ir noslēgusi regulārā turnīra pirmo apli. Atskatīsimies, kas komandā noticis šajā laika posmā, ko saka statistika un kādi ir tālākie plāni.

Čempionāts tika sākts uz pozitīvas nots, izcīnot uzvaru pret „FK Rīga”, komandu, kas līdz šim vēl Latvijas čempionāta ietvaros nebija uzvarēta. Taču nākamajā dienā tika zaudēts „Pārgaujai”, komandai, kas šobrīd ir tiešais konkurents play-off zonas lejasdaļā. Šādā amerikāņu kalniņu stilā tika aizvadīts viss pirmais aplis. Uzvaras mijās ar zaudējumiem un diemžēl punkti tika zaudēti komandām, pret kurām būtu jāizcīna uzvaras. Komanda rādījusi nestabilu sniegumu.

Sezonas sākumā komandu pastiprināja kreisās malas uzbrucējs Aivis Hammers. Diemžēl viņš aizvadīja vien dažas spēles un pieņēma lēmumu pāriet uz „Talsi/Triobet”. Nedaudz vēlāk komandai pievienojās pieredzējušais uzbrucējs Ēriks Akulovs. Šķiet viņš vēl nav atradis labāko sapratni ar partneriem, taču lietas virzās uz labo pusi.

Ērika Akulova komentārs:

„Komandā esmu iejuties ļoti labi, dažus spēlētājus jau iepriekš pazinu. Pati komanda man simpatizēja jau agrāk. Iepriekš neapsvēru domu pievienoties, jo zāles segums nebija no labākiem. Treniņprocess ir augstā līmenī, ar to esmu ļoti apmierināts. Atliek tikai trenēties. Ar savu sniegumu esmu apmierināts tikai pāris spēlēs. Mans pienesums komandai var būt lielāks. Pozitīvi ir, ka esam sakārtojuši aizsardzību un pēdējās spēlēs maz zaudējam vārtus.  Komandas stiprā puse ir komandas saliedētība un tā nostiprinās ar katru treniņu, spēli.”

Ar izcīnītu 21 punktu 11 spēlēs komanda šobrīd ieņem 6.vietu turnīra tabulā. Pāris uzvaru attālumā atrodas 3.vieta, taču tikpat tālu arī komandas, kas šobrīd ir aiz play-off strīpas. Komanda guvusi 87 vārtus (4.vieta līgā), zaudējusi 69 (5.v), metienu realizācija 22.7% (5.v). Ir izdarīti 383 metieni pa pretinieku vārtiem (6.v), pa saviem vārtiem atļaujot izdarīt 346 (3.v), no tiem vārtsargi atvairījuši 80.1% (7.v). Viens no sliktākajiem rādītājiem ir soda minūšu skaits – 137 (12.v)

Komandas rezultatīvākais spēlētājs ir Edžus Ceriņš, kurš 12 spēlēs guvis 32 punktus (21+11), kas ir 5.vieta starp visiem čempionāta spēlētājiem. Edžus bija Latvijas izlases kandidātu pulkā dalībai gaidāmajā Pasaules čempionātā, taču diemžēl sastāvā neiekļuva.

Edžus Ceriņa komentārs:

„Manuprāt, komanda, salīdzinot ar pagājušo sezonu, ir progresējusi, tai sāk parādīties raksturs, savs stils. Arī komandas sastāvs ir kļuvis vienmērīgāks. Tomēr 1.aplī komandas sniegumā pietrūka stabilitātes – apspēlējām daļu šī brīža līderkomandu, bet zaudējām spēlēs, kurās zaudēt nevajadzēja. Man 1.aplī brīžiem “piekliboja” vārtu gūšanas momentu realizācija. Mani mērķi ir nemainīgi ambiciozi. Un proti, pirmkārt – uzlabot savu rezultativitāti, otrkārt – iekļūt play-off, treškārt – cīnīties par Latvijas čempionāta medaļām. Ir laiks, beidzot, noticēt saviem spēkiem, lai iegūtu tik ļoti nepieciešamo stabilitāti sniegumā.”

Čempionāts atsāksies 19.decembrī viesos pret „FK Rīga” un divas dienas vēlāk mājās pret „Mogo-RTU/Rockets”. Abas komandas ir no TOP3 un gaidāmas ļoti grūtas spēles, taču abas pirmajā aplī tika uzvarētas, kas dod pārliecību un cerību par iesāktās uzvaru sērijas turpināšanu.

Andra Pīlupa komentārs:

„Pirms sezonas tika uzstādīti skaidri sportiski mērķi – 1) iekļūt play-off, 2) izcīnīt medaļas. Ja turpināsim ar šādu tendenci, tad varbūt izpildīsim tikai daļu no mērķiem. Noteikti vēl pacentīsimies pastiprināt sastāvu ar pāris spēcīgiem spēlētājiem, jo komandā pietrūkst iekšējas konkurences, par ko nevarēja sūdzēties pirmssezonā, kad sastāvs vēl nebija nosaukts. Klubs ir uzlabojis un sakārtojis dažas organizatoriskās lietas, lai spēlētāji savu darbu varētu pildīt augstākā līmenī un ar lielāku komfortu. Komandas spēles stils, salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, ir mainīts. Šis process prasa ilgāku laiku un ir saprotamas kļūdas taktiskajā ziņā, taču domāju, ka ejam pareizajā virzienā un sezonas otrajā pusē mūsu sniegums uzlabosies.”

Foto: www.floorball.lv

Komentārus šim rakstam nav iespējams atstāt.