Daniels Anis pārceļas uz Čehijas “Vitkovice”

30.08.2020

Vasaras sākumā viens no “Oxdog Ulbroka” uzbrukuma līderiem – Daniels Anis, saņēma uzaicinājumu no Čehijas Superlīgas kluba “1.SC Tempish Vitkovice”. Daniels uz trīs nedēļu garu pārbaudes laiku pievienojās vienam no spēcīgākajiem Čehijas florbola klubiem. Šajā laikā čehu kluba vadība pārliecinājās par viņa potenciālu un izteica piedāvājumu pārcelties uz Ostravu. Šobrīd starptautiskais transfērs ir procesā un Daniels uz savu jauno klubu dosies septembra sākumā. Daniels vēl mācās vidusskolas 12.klasē un nolēmis to pabeigt Latvijā, tāpēc Čehijā pavadīs trīs mēnešus, līdz decembrim, bet pēc tam atgriezīsies Latvijā, lai sezonu turpinātu Ulbrokas klubā.

Jautājām “1.SC Tempish Vitkovice” galvenajam trenerim Pavel Brus kā Daniels nonāca viņu redzeslokā un kādus nākotnes plānus Čehijas klubs veido saistībā ar viņu.

Kā “Vitkovice” atrada un ievēroja Danielu un kas jums likās interesants viņā?

P.B. Šobrīd mums klubā ir viens skauts, kurš nodarbojas tieši ar Slovākijas un daļēji Latvijas spēlētāju novērošanu un analīzi. Viņš ieteica uzaicināt Danielu. Nav noslēpums, ka Daniels ir ļoti specifisks spēlētājs – ļoti gara auguma, ar labu “vārtu garšu”, tendēts uz vārtiem un jau pietiekami gudrs labu pozīciju meklēšanā. Turklāt viņam ir lielisks metiens, ko viņš prot labi pielietot. Nav daudz tādu spēlētāju kā viņš.

Kā Danielam gāja trīs nedēļās jūlijā, kad viesojās klubā uz pārbaudes laiku?

P.B. Daniels ieradās mūsu vasaras sagatavošanas perioda vidū un trāpīja tiešu uz smagāko kardio treniņu posmu. Mums šajā laikā bija arī dažas pārbaudes spēles un daudz individuālo prasmju treniņu. Kopumā viņš parādīja, ka viņam ir milzīgs potenciāls un pārliecināja mani un klubu, ka nepieciešams ar viņu veidot arī turpmāku sadarbību. Pārliecinoši varu teikt, “Ulbroka” ir paveikusi lielisku darbu viņa sagatavošanā un mēs centīsimies palīdzēt viņam paaugstināt savas spējas.

Kādi ir plāni nākamajiem trīs mēnešiem, kurus Daniels pavadīs “Vitkovice” klubā?

P.B. Plāns, iespējams, nav vienkāršs. Mēs vēlamies, lai Daniels, pēc iespējas vairāk būtu kopā ar mūsu Elites komandu. Viņam tiks dota iespēja un laiks laukumā un viņam būs jācenšas to noturēt un saglabāt. Tajā pašā laikā mēs zinām, ka nevarēsim rēķināties ar viņu sezonas noslēgumā un Play-off, bet vēlamies integrēt Danielu komandā pēc iespējas vairāk. Ja viss notiks tā kā vēlas abas puses, mēs gribētu viņu redzēt komandā nākamajā sezonā. Mums ir ļoti svarīgi, lai Daniels pabeidz vidusskolu un pēc iespējas labāk sagatavojas Play-off ar “Ulbroku” Latvijā, kā arī Junioru U19 Pasaules čempionātam. Es ticu, ka šo trīs mēnešu sadarbība var viņam ļoti palīdzēt. Vēl viena laba lieta ir tā, ka Daniels varēs spēlēt arī mūsu kluba junioru komandā (U19) un iepazīt mūsu jaunās paaudzes spēlētājus. Domāju, ka Danielam šī būs ļoti laba skola nākotnei.

Daniela komentārs par notikumu attīstību un pirmajiem iespaidiem Čehijas klubā.

“Šī gada janvārī “Masters” komandas piedalījās jauniešu turnīrā Prāgā, pēc šī turnīra saņēmu piedāvājumu doties uz nepilnu trīs nedēļu treniņnometni Ostravā “Vitkovice” klubā. Ierodoties Ostravā, mitinājos kluba dzīvoklī. Gan treneri, gan kluba spēlētāji bija ļoti draudzīgi un pretimnākoši un tas man palīdzēja iejusties ļoti ātri. Treniņi bija ļoti intensīvi un tie bija dažādi – gan spēka, gan izturības, gan tehnikas.  Treniņnometnes laikā katru nedēļu notika arī draudzības spēles, kur mūs sadalīja divās komandas, dažādi miksējot kopā jaunos un vecākos spēlētājus. “Vitkovice” klubam ir sava moderna sporta halle. Šis klubs mani pārsteidza ar savu spēles stilu. Spēlētāji ir ļoti meistarīgi, maz kļūdās un ir ļoti tehniski. Klubā ir vairāki talantīgi spēlētāji, kas spēlējuši pasaules čempionātos Čehijas izlasē, piemēram, Delongs. Komandā spēlē arī Slovākijas izlases kapteinis Rezanina un vairāki jaunieši, kas bijuši pasaules čempioni. Man tā bija fantastiska iespēja – vērot un spēlēt kopā ar šiem lieliskajiem spēlētājiem, un mācīties no viņiem. Ļoti patika arī tas, ka treneri nepārtraukti komunicēja ar spēlētājiem individuāli. Pēc nometnes saņēmu iespēju sākt spēlēt klubā jau šogad, bet tā kā mācos 12.klasē, varēšu pievienoties komandai tikai līdz decembrim un tad būs jāatgriežas Latvijā, lai pabeigtu skolu. Vēlos doties uz Čehiju, lai iegūtu pieredzi un iemācītos spēlēt pasaules līmeņa florbolu. Šajos trīs mēnešos sagaidu, ka uzlabošu individuālo sniegumu, prasmi ātri saspēlēties un spēlēt taktisku un pozicionālu spēli.”

Daniels Anis “Masters” klubā pavadījis 8 sezonas. Jauniešu čempionātā šajā laikā 107 spēlēs guvis 458 punktus (314 vārti un 144 piespēles) un tas ir kluba visu laiku rekords (vairāk). Kopš 2017/2018.g. sezonas viņš spēlē vīriešu čempionātā, vienu sezonu pavadot farmklubā “Latvijas Universitāte/FS Masters”, bet pēdējās divas sezonas jau Virslīgas komandā. Daniels ir Latvijas vīriešu U19 izlases kandidāts un viens no labākajiem jaunajiem spēlētājiem Latvijā.

Novēlam Danielam veiksmi un izdošanos savu mērķu sasniegšanā, un gaidām atpakaļ jau decembrī!

Komentārus šim rakstam nav iespējams atstāt.