Virslīgas komandas snieguma analīze

10.01.2020

Pavisam nesen sagaidīts jaunais gads, Virslīgas regulārajā čempionātā ir aizvadītas divas trešdaļas spēļu. Atskatīsimies uz komandas Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka sniegumu līdz šim.

Pēc nospēlētām 15 spēlēm, komandas rēķinā ir 31 punkts – 10 uzvaras un 5 zaudējumi. Tas ļauj ieņemt 2.vietu turnīra tabulā. Pēc diviem zaudējumiem čempionāta ievadā, sekoja 7 uzvaru sērija. Turpinājumā zaudējums Irlavā, kas lika saņemties un izcīnīt 3 uzvaras pēc kārtas. Diemžēl iepriekšējais gads tika pabeigts ar zaudējumu Cēsīs un jaunais gads iesākts ar zaudējumu Talsos. Lai arī vieta tabulā uzskatāma par augstu, tuvākie sekotāji ir tikai viena vai divu punktu attālumā aiz muguras un viens zaudējums var komandu atmest uz 6.vietu.

Komanda spēlē uzbrūkošu florbolu un nav pārsteigums, ka guvusi visvairāk vārtu starp visām virslīgas komandām – 111. Taču zaudēto vārtu ailītē stāv cipars 77, kas ir viduvējs rādītājs uz pārējo fona, no līderiem atpaliekot par 20 vārtiem. Nav grūti izdarīt secinājumu, ka labāku rezultātu sasniegšanai nepieciešams uzlabot darbības tieši aizsardzībā.

Komandas rezultatīvākā spēlētāja godu dala divi uzbrucēji, kuri turklāt parasti spēlē vienā maiņā – Daniels Anis (29 punkti, 23 vārti, 6 piespēles) un Lauris Zaicevs (29 punkti, 10 vārti, 19 piespēles). Vairāk par 10 punktiem vēl guvuši Rolands Kovaļevskis (27), Kaspars Šķēls (19), Kristers Eglītis (18), Matīss Morozovs (17) un Edžus Ceriņš (15). Daniels, Lauris un Rolands ir arī starp TOP10 rezultatīvākajiem spēlētājiem visā līgā.

Līgas vārtsargu statistikas tabulā visaugstāk no mūsējiem atrodas Ivars Dišereits, kurš arī ir komandas pirmais vārtsargs un nospēlējis  lielāko daļu spēļu. Viņam 84,48% atvairīto metienu, kas ierindo 5.vietā starp visiem līgas vārtsargiem. Kristaps Bukbārdis spēlējis 2 spēlēs un viņam 79,66%, Emīls Ērglis spēlējis 3 spēlēs un viņam 73,13%.

Zemāk redzama tabula ar komandu statistiskiem rādītājiem dažādos spēles elementos. Kā redzams, esam viena no TOP3 komandām vairākos rādītājos, taču daudzās vietās nepieciešams progress.

 

Nākamā spēle gaidāma šonedēļ, svētdien plkst. 19:00 Ulbrokas SK pret FK “Kurši” no Liepājas.

 

Komentārus šim rakstam nav iespējams atstāt.