Latvijas UniversitāteStopiņu Novada PašvaldībaOxdogIdeju DrukaArfiline

Virslīgas komandai čempionāts noslēdzies…uzreiz aiz pjedestāla

13.04.2016

Noslēdzies Latvijas 23.čempionāts florbolā. Spēlē par 3.vietu arēnā „Rīga” 3000 skatītāju klātbūtnē mūsu Virslīgas komanda piedzīvoja zaudējumu Cēsu „Lekrings”komandai.

Ulbrokas komanda aizvadījusi savu labāko sezonu kluba pastāvēšanas vēsturē, regulāro sezonu noslēdzot otrajā vietā, ceturtdaļfinālā gana pārliecinoši tiekot galā ar FK “Rīga”, bet pusfinālā sērijā līdz četrām uzvarām ar rezultātu 2:4 zaudējot “Mogo-RTU/Rockets”. Spēlē pār bronzas medaļām pretim stājās Cēsu “Lekrings”, kas ceturtdaļfināla sērijā bija pārāki par “Rubeni”, bet pēc tam pusfināla sērijā ar 1:4 piekāpās “Lielvārdei”.

Bronzas spēle sākās ar ātri gūtiem vārtiem, kad Edžus Ceriņš pēc stūra izspēles iespēlēja Kasparam Šķēlam, kurš bija precīzs. Piecas minūtes vēlāk Emīls Dzalbs pretuzbrukumā guva vārtus, izlīdzinot rezultātu. Sešas minūtes pirms perioda beigām vēlreiz pēc stūra izspēles precīzi bija ulbrokieši, šoreiz izceļoties Bulānam. Tomēr pēc pusotras minūtes rezultāts atkal bija līdzīgs, kad pēc “sieniņas” izspēles precīzs no vārtu priekšas bija Andris Malkavs.

Ja pirmajā trešdaļā cēsnieki bija tie, kuriem vajadzēja atspēlēties, tad pēc pārtraukuma tieši viņi jau kontrolēja notikumus laukumā, pēc 70 nospēlētām sekundēm Pēteris Trekše vadībā izvirzīja cēsniekus, bet perioda vidū pretuzbrukumu noslēdza kluba līderis Andris Rajeckis, panākot 4:2. Cēsnieku prieki bija neilgi, jo nepilnu divu minūšu laikā uz tablo atkal bija līdzsvars, vispirms Kārlim Petrovskim esot veiklākajam cīņā par bumbiņu vārtu priekšā, bet tad individuālo meistarību nodemonstrējot Edžum Ceriņam. Pēdējais vārds trešdaļā gan piederēja “lēcējpelēm”, kad no tuvas distances precīzs bija Ingus Laiviņš, atjaunojot vadību savai komandai.

Trešajā trešdaļā bija nospēlētas nepilnas divas minūtes un vēlreiz pie vārtu guvuma tika Dzalbs, izmantojot soda izspēli. Kaspars Šķēls ar precīzu metienu vēl atjaunoja intrigu, bet tad dienas skaistākos vārtus guva Laiviņš, no gaisa triecot bumbiņu tieši zem vārtu pārliktņa. Ulbrokieši sāka steigties un mača izskaņā kļūdījās arī Elvis Holsts, neveiksmīgi ievadot bumbiņu spēlē un punktu mačam pielika “Lekrings” kapteinis Kaspars Bernāts, panākot 8:5.

Līdz ar to atkārtojās četrus gadus sena vēsture, kad spēlē par bronzas medaļām Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā “Lekrings” ar 5:2 pieveica “Ulbroka/FS Masters”.

“Ulbroka/FS Masters” – “Lekrings” 5:8 (2:2, 2:3, 1:3)

Metienu attiecība: 33:33 (8:9, 15:12, 10:12)