Pelnīta uzvara!

26.09.2014

Ceturtdienas vakarā Spuņciema sporta zālē “Ulbroka/FS Masters” aizvadīja jau trešo regulārā čempionāta spēli, ciemojoties pie pagājušās sezonas 3.vietas ieguvējiem “RTU/Inspecta”. Vārtiem bagātā spēlē tika izcīnīta uzvara ar 10:4.

Latvijas florbola čempionāta ietvaros abas komandas līdz šim savā starpā tikušās 14 reizes un kopējā bilance ir izteikti par labu “RTU/Inspecta”, kuri uzvarējuši desmit reizes, zaudējot vien četrās cīņās. Tomēr trīs no šiem zaudējumiem daudziem paliks atmiņā uz ilgu laiku, jo 2011./2012.gada sezonā abas komandas satikās ceturtdaļfinālā, kad visnotaļ sensacionāli sēriju ar 3:1 (4:2, 5:2, 2:7, 4:3) uzvarēja ulbrokieši. Pēc šīs sērijas komandas savā starpā spēlējušas vēl četras reizes un “studenti” savus oponentus ir, maigi sakot, iznīcinājuši – savā laukumā 16:2 un 10:6, viesos 5:2 un 15:5.

Starpsezonā abas komandas pastiprinājušas savas rindas un mainīgām sekmēm iesākušas jauno sezonu. “RTU/Inspecta” vairāk kā pusi spēles mocījās Kocēnos, beigās “Rubeni” gan saplosot ar 12:4. Tikmēr “Ulbroka/FS Masters” vispirms savā laukumā izcīnīja ļoti svarīgu 8:5 uzvaru pār FK “Rīga”, bet dienu vēlāk turpat piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret allaž neērto “Pārgauju” (7:9). Lai vai kā, acīs krīt fakts, ka ulbrokieši sezonu iesākuši ar divām rezultatīvām spēlēm, kas līdz šim nebija diez ko ierasts fakts. Taču jāņem vērā komandas spēks uzbrukumā – Juškēvičs, Ceriņš, Freimanis, Hammers – spēlētāji, kuri jautājumus neprasa. Šāda situācija var radīt sarežģījumus arī “RTU/Inspecta”, kuriem palīdzēt nevar pamatvārtsargs Andis Blinds, kurš iedzīvojies savainojumā. Savukārt Indriķim Siliņam nokārtota starptautiskā pāreja no somu kluba PSS, taču vēl tiekot prasīta vietējā pāreja no… “Ulbroka/FS Masters”.

Pirmajās spēlēs ulbrokiešiem pa laukumu “lidoja” Juškēvičs (5+3) un Ceriņš (4+2), taču jāņem vērā fakts, ka pirmajā spēlē komanda izmantoja piecus no sešiem vairākumiem, bet pret “Pārgauju” šis ierocis vairs nešāva, neizmantojot nevienu iespēju. Ar 62.50% realizāciju komanda gan ir otrā labākā līgā. Tikmēr RTU, kas pērn šajā rādītājā bija ārpus konkurences, Kocēnos neizmantoja nevienu iespēju, esot otra sliktākā līgā. Mazākumā rīdzinieki ar 80% neitralizāciju ir sestie, bet ulbokrieši kapitulē teju katrā otrajā noraidījumā (54.55%), kas ir devītais labākais rādītājs. Rīdziniekiem Kocēnos vajadzēja laiku, lai saspēlētos, taču beigās naskākie un pretinieku sarūgtināšanu bija ierastie līderi – Kārlis Bulāns (3+1), Edžus Bunka, kurš gan atgriezies komandā pēc sezonas pārtraukuma (2+1) un Henrijs Uzraugs (2+1).

Cīņas pirmajā trešdaļā “Ulbroka/FS Masters” divreiz izvirzījās vadībā, bet nominālie laukuma saimnieki abas reizes spēja rezultātu izlīdzināt. Otrās trešdaļas sākumā uz ulbrokiešu vārtiem tika nozīmēts soda metiens, taču Henrijs Uzraugs pārāk satuvinājās ar vārtsargu Ivaru Dišereitu, šajā divcīņā paliekot zaudētājos. Rīdziniekiem turpināja nesekmēties vairākuma realizācijā, otro maču pēc kārtas šajā spēles komponentā paliekot bez rezultāta, turklāt otro cīņu pēc kārtas vairākumā arī pamanījās zaudēt vārtus. Kļūdu pieļāva Atis Blinds, bumbiņu pārķēra Edžus Ceriņš un mazākumā iemeta bumbiņu vārtu devītniekā. Turpinājumā “RTU/Inspecta” atspēlējās un pārņēma vadību, taču arī ulbrokeišiem bija atbilde, izceļoties abiem līderiem Pēterim Freimanim un Aināram Juškēvičam, kamēr Jānis Jansons rīdziniekiem nerealizēja jau otro soda metienu.

Ja iepriekš bija pieredzēts, ka “RTU/Inspecta” tieši trešajā trešdaļā nereti nolauž savus pretiniekus (atceroties kaut vai pagājušās nedēļas spēli Kocēnos), tad šoreiz notika pretējais. Freimanis un Ceriņš pārsvaru palielināja līdz 7:4, rīdzinieki pieprasīja pārtraukumu, bet tas nelīdzēja, ulbrokieši šoreiz uzvarēt gribēja vairāk, iemetot vēl trīs bumbiņas pretinieku vārtos un svinot uzvaru ar 10:4.

Rezultatīvi nospēlēja Edžus Ceriņš (3+2), bet par labāko tika nosaukts Pēteris Freimanis (2+2). Mājiniekiem divus vārtus iemeta Gvido Lauga, bet labākā spēlētāja balva Miķelim Dravniekam (1+1).

„Ulbroka/FS Masters” komandas treneris Andris Pīlups: „Gatavojoties šai spēlei, bijām diezgan sīki un konkrēti pārrunājuši un izanalizējuši pretinieka iepriekšējo spēli. Atlika vien izpildīt norunāto plānu. Ne viss izdevās, kā vēlējāmies, taču parādījām samērā stabilu sniegumu visas spēles garumā. Visu laiku tika spēlēts ar 3 maiņām, kas palīdzēja saglabāt spēkus pēdējai trešdaļai. Pirmās maiņas trijnieks bija rezultatīvs, bet pārējie, lai arī neguva tik daudz vārtu, nospēlēja svarīgas lomas komandas panākumā. Lieliska vairākuma realizācija un perfekti izpildīts mājasdarbs, spēlējot mazākumā. No šīs spēles varam gūt pārliecību par saviem spēkiem un apstiprinājumu, ka virzāmies pa pareizo ceļu.”

Ulbrokas komandai nākamā spēle paredzēta 5.oktobrī viesos pret “Rubeni”.

Komentārus šim rakstam nav iespējams atstāt.